Nasz wybór blatów do kuchni i łazienki

Są takie wybory remontowe, o które pytacie tak często, że nie nadążam odpowiadać. Najwidoczniej są bardziej problematyczne dla Was, więc postanowiłam przeznaczyć na nie osobne posty na blogu. Tak, aby rozwiewały wszystkie Wasze wątpliwości i być może pomogły podjąć ostateczną decyzję. 

Na pierwszy ogień pójdą blaty kuchenne i łazienkowe!

Po wcześniejszych doświadczeniach z prawdziwym marmurem, nie mieliśmy złudzeń- nie chcemy kamienia w kuchni. Wszelkie plamy, przebarwienia i zmatowienia są dla nas nie do przyjęcia, a marmur niestety chłonie płyny i pomimo dbania i regularnej impregnacji pojawiały się plamy. Nie chcąc rezygnować jednak z białych blatów z delikatnym i naturalnym wyżyleniem (od dłuższego czasu mi się takie marzyły), po długim researchu zdecydowaliśmy się na konglomerat kwarcowy Silestone od Cosentino. Natomiast jego obróbkę oraz położenie powierzyliśmy trójmiejskiej firmie Marbob Marmury Granity i właśnie w siedzibie firmy wybraliśmy dokładny odcień blatów- Calcatta gold

Silestone to hybrydowa powierzchnia wykonana z naturalnego kwarcu, minerałów i materiałów pochodzących z recyclingu. Jest wyjątkowy wytrzymały i trwały. Można go kłaść zarówno w kuchni, jak i łazience, a także na ścianach i podłogach. Do wyboru mamy grubości 12, 20 oraz 30mm oraz 80 różnych kolorów i tekstur. 

My zdecydowaliśmy się na ten materiał na blatach w kuchni i wyspie, ściance oraz na blacie w łazience. Zlewozmywak jest zintegrowany z blatem w kuchni i także wykonany z materiały Silestone. Wybraliśmy blat 20mm w połysku, który ma delikatną i miłą w dotyku powierzchnię. Wygląda bardzo elegancko i wygląda jak prawdziwy marmur. Płyty są bardzo duże i dzięki temu uniknęliśmy zbyt wielu łączeń. 

Silestone ma niską porowatość. W związku z tym nie chłonie cieczy. Blat użytkujemy już 8 miesięcy i nie mamy żadnej plamy ani przebarwienia. Wszystko, łącznie z winem, curry, kawą, sokiem z malin, mydłem schodzi bez problemu. Nawet po dłuższym czasie. Powierzchnia bardzo dobrze się czyści! Kwarc jest jednym z najtwardszych materiałów, jest wyjątkowo odporny na działanie zewnętrzne. Jest także kwasoodporny. 

Silestone wykazuje większą odporność na wstrząsy niż inne materiały dostępne na rynku. Jest też odporny na zarysowania oraz czynniki chemiczne. 

Jak każdy szlachetny materiał, o blaty ze spieku kwarcowego trzeba dbać. Nie wolno stawiać na nich gorących przedmiotów, lepiej nie kroić na nich nożem. Ale to raczej zasady, które tyczą się wszystkich dostępnych na rynku blatów. Mimo wszystko, materiał Silestone to mój absolutny faworyt jeżeli chodzi o blaty (kilka ich już miałam). Po tych 8 miesiącach wygląda jak nowy! Mamy tu wygląd pięknego marmuru, a trwałość o niebo lepszą. Jestem zachwycona efektem jaki uzyskaliśmy i na pewno wybrałabym Silestone po raz drugi.

Kuchnia

Łazienka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.