Wypożyczalnia choinek Volvo

 

Zielona, pachnąca, panna prosto z lasu. Jest najbardziej wyczekiwaną dekoracją świąteczną. Nic tak nie oddaje atmosfery świąt jak oświetlona choinka w centralnym punkcie domu. Są tacy, którzy wybierają sztuczce, plastikowe. Ale o wiele więcej z nas woli te wonne iglaste drzewka, których igliwie przywodzi na myśl bujny, ośnieżony las oświetlony księżycem.

W wielu tradycjach drzewa, a zwłaszcza choinki są uważane za symbol życia, trwania czy odradzania. A sama tradycja stawiania drzewka dotarła do Polski wraz z niemieckimi protestantami (którzy pierwotnie podwieszali je pod sufitem, czubkami do góry) najprawdopodobniej pod koniec XVIII wieku. Choinkę stawiało się w rano w Wigilię i ubierała ją cała rodzina. Taki zwyczaj pamiętam jeszcze z dzieciństwa, ale sama stawiam drzewko trochę wcześniej ze względu na chęć nacieszenia się nią i także w celach blogowych. Podobno takie działanie jest tożsame dla Anglików i Amerykanów, pod których sporym wpływem pozostajemy.

W chrześcijaństwie stawianie choinki stało się symbolem Chrystusa jako źródła życia, natomiast światełka na niej mają chronić przed złymi mocami.

Wspaniała to rzecz ta zielona pani, pachnie, zachwyca, cieszy oczy. Tak przyjemnie się robi dzięki niej, tak przytulnie. Niestety wraz ze świętami kończy się czas jej chwały i obsypującą się z igieł, taką już łysą, smutną jodłę czy świerk wyrzuca na śmietnik. Rok rocznie tak kończy żywot ok. 6mln drzewek. Tymczasem tak niewiele potrzeba by zrobić coś dobrego dla środowiska, wystarczy wybrać choinkę w donicy, którą po sezonie świątecznym można wkopać do ogrodu czy lasu. My już kolejny rok  kupujemy żywe, ukorzenione drzewka i zawsze oddajemy je naturze J w tym roku w naszym domu będziemy mieli aż trzy choinki. Jesteśmy dumni także z tego , że zostaliśmy Ambasadorami Zrównoważonego Rozwoju i jedno z drzewek wypożyczyliśmy u autoryzowanego dealera Volvo w naszej okolicy. Co i Wam bardzo mocno Wam polecam! Na stronie www.choinkavolvo.pl znajdziecie wszelkie informacje oraz listę punktów autoryzowanych dealerów Volvo biorących dział w akcji. Wystarczy, że w dniach 17-22 grudnia udacie się do jednego z nich oraz zapłacicie symboliczną kwotę 55zł, a choinka stanie się Wasza na czas świąt. Jako opiekunowie musicie ją oddać do 5 stycznia, gdyż nie może ona tak długo stać w ogrzanym pomieszczeniu (otrzymacie także ulotkę z informacjami jak o nią dbać).Następnie drzewka wrócą do swojego  naturalnego środowiska. To mały, acz wielki krok do odwrócenia zmian klimatycznych na świecie, które postępują w zatrważających tempie!

 

Śpieszcie się, bo ilość dostępnych choinek jest ograniczona- w całej Polsce do wydania jest 500 choinek, ale gwarantuję, że radość z nich jest ogromna!

Bardzo liczę na Wasz udział w akcji, zróbcie naturze prezent na święta! Bo za każdą wypożyczoną i zwróconą choinkę Volvo Car Poland posadzi 10 nowych drzewek we współpracy z Lasami Państwowymi. Naprawdę warto, bo zwrócimy w ten sposób naturze 5000 iglaków!

Zachęcam Was również do oznaczania zdjęć Waszych drzewek od Volvo hashtagiem #choinkavolvo i koniecznie przekażcie dalej informację o akcji!


 

Jedna myśl na temat “Wypożyczalnia choinek Volvo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.