Inspiracje łazienkowe

Nasza łazienka jest czarno-biała. Dość uniwersalna i ponadczasowa, choć ciemna.  Ma już jednak kilka lat i czasami marzę, co bym zrobiła i jak zaprojektowała to miejsce, gdyby udało nam się przeprowadzić do nowego, większego mieszkania. Chodzą nam takie plany po głowach, bardzo chcielibyśmy mieć choć  jeden pokój więcej. Czasami myślimy jak to by było mieć dom. I choć na ten moment przeprowadzka raczej nam się nie kroi, to myślimy o tym coraz częściej. Marzymy o osobnych pokojach dla chłopców i dużym biurze z biurkiem, dużą ilością półek i wygodnym fotelem. Przydałaby nam się piwnica, której nie posiadamy w tej chwili.

Wracając do łazienek, bardzo lubię oglądać inspiracje na Pinterest i zastanawiać się na zapas jak teraz by wyglądała nasza łazienka. Bardzo podobają mi się oczywiście stonowane kolory. Biel i czerń. Ładne, proste i funkcjonalne przestrzenie, w których jest bardzo jasno i przejrzyście. Marzę o wielkim oknie i wolnostojącej nowoczesnej wannie (jeżeli na prysznic znalazło by się miejsce to super). Wiem, że taka jasność okropnie odkrywa wszystkie niedoskonałości figury, ale ja się tego nie boję 😉

Strasznie podobają mi się płytki w kształcie heksagonów i w kształcie cegiełek. Tym razem zdecydowałabym się na ładną zabudowę pod wymiar, nowoczesny kaloryfer i mały dodatek drewna. Ideałem byłaby oszklona łazienka, która jest częścią sypialni…nie musi być jakaś mega przytulna, ale z charakterem.

Kilka dodatków, które wyszukałam:

Dunin dodatki

  1. Wieszak na papier toaletowy tu
  2. Wspaniałe świece zapachowe EZTI tu
  3. Dyfuzor zapachowy Meraki tu
  4. Ręcznik kąpielowy w czachy tu
  5. Lustro na skórzanym pasku tu
  6. Stołek z drewna tu
  7. Ręczniki do rąk tu
  8. Drabinka/wieszak stojący tu
  9. Pojemniki na mydło i szczoteczki tu
  10. Szczotka do czyszczenia toalety tu

 

Całkiem niedawno natknęłam się na konkurs, który organizuje firma Dunin. Startuje w nim 12 projektów, w których użyto produktów producenta. Szczególnie projekty łazienek zwróciły moją uwagę. Niektóre są po prostu idealne!

Co powiecie na taką w stylu francuskim, z czarno-białą mozaiką i wolnostojącą wanną?

dunin

Albo taką z dużą ilością starzonego drewna?

dunin2

Klasyczną z cegiełką na ścianach?

dunin3

Albo taką przeszkloną, minimalistyczną?

dunin4

Wśród projektów biorących udział w konkursie wypatrzyłam też taką w bieli, z mocnym złotym akcentem:

dunin6

Ze ścianką z cegły:

dunin10

I czarno-białą retro:

dunin7

Który z tych projektów najbardziej Wam przypadł do gustu? Mi pierwszy i czwarty 🙂 Pozostałe projekty znajdziecie na fanpejdżu Dunin na Facebooku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.