uWażne spotkanie z Lindt Exellence

Przeciętny człowiek spędza 47% swojego czasu na autopilocie. Jesteśmy nieobecni, nie zdając sobie sprawy, że nie uczestniczymy w życiu, które właśnie się wydarza. Nie zwracamy uwagi na ludzi, miejsca, słowa…Zamiast skupiać się na tym, co dzieje się tu i teraz, cieszyć się z tego, co nas spotyka nasz umysł bezwiednie krąży wokół stresujących tematów, problemów, obowiązków. Już w niedzielę myślimy o poniedziałku i nowym tygodniu pracy, choć jeszcze przecież trwa weekend i moglibyśmy czerpać z niego garściami. Zamiast skupić się na fajnym spotkaniu z przyjaciółmi, doceniać smak pysznego wina, luźnej, niezobowiązującej pogawędki oraz chłonąć otoczenie uciekamy do telefonów komórkowych. Takie życie prawdopodobnie prowadzi większość z nas! A byłoby o wiele przyjemniejsze oraz mniej stresujące, gdybyśmy zamiast zamartwiać się bez przerwy zaczęli być bardziej uważnymi oraz otworzyli oczy na to, co dzieje się wokół nas. Na smaki, zapachy, kolory, słowa, faktury…na to wszystko, co nas otacza, a na codzień może nie zwracamy uwagi.

W tej kwestii powinniśmy brać przykład z małych dzieci. To one są najbardziej uważnymi istotami w kołowrotku pędzącego życia. Nie przejmują się tym, że zaraz trzeba będzie zrobić to czy tamto. Żyją chwilą, odbierają ją wszelkimi zmysłami i taką, jaką ona jest. A we wszystko, co robią wkładają całych siebie.

Naukowcy udowodnili, że uważna obecność tzw. Mindfulness jako forma medytacji, ćwiczenia wewnętrznego redukuje u człowieka stres, negatywne myśli, emocje, a pozwala na wczucie się w siebie, radzenie sobie z własnymi myślami. Natomiast w ostatecznym rozrachunku powoduje polepszenie zdrowia psycho- fizycznego oraz poprawę i większą satysfakcję z relacji z otoczeniem. Od czego powinniśmy zatem zacząć, aby rozpocząć swoją przygodę z Mindfulness? Przede wszystkim próbować skupiać się na doświadczeniu, na chwili. Bez oceniania, bez niepotrzebnych myśli, by móc w pełni cieszyć się danym momentem. Wyłączmy nasze oczekiwania, żyjmy tu i teraz.

Świetnym ćwiczeniem uważności, które wydaje mi się genialne akurat na dzisiejszy wieczór (jak już Wasze dzieci i psy odpłyną w objęciach Morfeusza) jest chwila z winem, czekoladą i truskawkami:) Brzmi fajnie prawda? Zróbcie to dla siebie! Zaopatrzcie się w ulubione smaki czekolady gorzkiej Lindt Excellence. Ja uwielbiam na przykład te z nutą truskawki lub jagody! Kieliszek wina, pistacje, truskawki lub inne owoce. Wybierzcie taki moment, gdy możecie się w pełni wyluzować, bez stresu, pośpiechu. Skupiajcie się na każdej czynności, na rozpakowywaniu czekolady, na odgłosie, jaki wydaje odłamanie pachnącego kawałka. Możecie rozpuścić ją w kąpieli wodnej i maczać w niej owoce. Wąchajcie, dotykajcie, smakujcie powoli. Delektując się i koncentrując wyłącznie na smaku. Nie myślcie o niczym innym. Wdychajcie powietrze przez usta, a wydychajcie nosem. Wtedy aromat przeniknie wszystkie Wasze zmysły. Może wydawać się Wam to trudne, pyszną czekoladę chciałoby się zjeść jak najszybciej;) Ale tym razem postarajcie się zatrzymać, zrobić wszystko wolno. To idealne ćwiczenia na uważność, wyostrzenie zmysłów, lepszy wgląd w siebie. Zauważcie jak świetnie wino pasuje do gorzkiej czekolady. Wiedzieliście, że czerwone wytrawne Shiraz podkreśla ostrość Lindt Exellence Chili, a Porto idealnie współgra z ze smakiem tabliczki Dark 70%? Zaskoczcie swoje podniebienie!

Do medytacji Mindfulness idealna wydaje się właśnie czekolada Lindt Excellence, która powstała z pasji i jest najwyższej jakości! Już od 1989 roku zaspokaja nawet najbardziej wymagające i wyrafinowane gusta. To czekolada wykwintna, z najlepszych, wyselekcjonowanych ziaren kakaowca pochodzących z Ghany, Ekwadoru, Madagaskaru i Wysp Karaibskich. Jej niezwykła, aksamitna konsystencja daje wielowymiarowe wrażenia smakowe. Jest delikatna, idealnie gładka i jednorodna. A do tego możemy wybierać z wachlarza wielu niesamowitych smaków. Osobiście przetestowałam chyba wszystkie i każda ma sobie coś wyjątkowego. Już same nazwy brzmią strasznie kusząco. Lindt Exellence ma swojej gamie m.in. czekoladę z solą morską, z orzechami laskowymi, z pomarańczą i karmelem. Maîtres Chocolatiers ciągle eksperymentują z nowymi smakami, aby zaskakiwać. Degustacja natomiast uwrażliwia zmysły, otwiera na inne przyjemności życia zapewniając niesamowite wrażenia smakowe.

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Wpis powstał we współpracy z marką LINDT, a Was zapraszam na ich stronę, tutaj możecie wygrać swój własny zestaw do degustacji 🙂

Jedna myśl na temat “uWażne spotkanie z Lindt Exellence

  1. Próbuję każdego dnia cieszyć się chwilą, słońcem (o ile wyjdzie zza chmur), wiatrem, zapachem palonej cebuli, ale zauważyłam, że wiecznie na coś czekam. Czekam, aż urodzi się moje dziecko (zostały dwa miesiące), czekam, aż mój narzeczony skończy trudny kontrakt, czekam do wieczora kiedy leci mój ulubiony program – to straszne, ale teraz dotarło do mnie to całe czekanie… A Lindt uwielbiam, najbardziej czyste 80%, to taka moja zdrowa zachciewajka 😉 pozdrawiam…. ps. przepiękne zdjęcia!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.