Sztuka wyboru materaca dziecięcego

Dla mnie- matki siedzącej w Internetach wybieranie zabawek, ubrań czy nawet mebli dla dzieci to umysłowy rollercoster. Aż mi się kręci w głowie od nadmiaru wrażeń przy przeglądaniu kolejnych sklepów (w dzisiejszych czasach jest ich stanowczo za dużo!). I o ile kupno puzzli sensorycznych czy nowej bluzy to decyzja zazwyczaj nie wymagająca zbyt wielu godzin rozmyślań, zwłaszcza jak się ma tyle fajnych koleżanek blogerek, które co rusz sypią pomysłami. O tyle już wybór odpowiedniego materaca dla małego człowieka może niejednemu przysporzyć kłopotów. Toć o kręgosłupy naszych maluchów chcemy dbać od małego. A decyzja jest trudna, gdyż materac to podstawa dobrego snu, a ten szczególnie w przypadku małych dzieci warunkuje ich prawidłowy rozwój.
Niestety najlepszym wyborem dla małego bąka będzie materac nowy. Kupowanie używanego to zły pomysł, gdyż te się odkształcają i nie utrzymują w należytej pozycji kręgosłupa dziecka. Najlepiej sprawdzi się materac nowy, średnio twardy- taki, który się nie deformuje, a delikatnie ugina pod naciskiem ciężaru.
Dla naszych chłopców wybraliśmy materace Emma. Po dogłębnej analizie okazały się mieć wszystko to, czego szukaliśmy w materacu dla dziecka.

IDEALNE DOPASOWANIE
Materace są wykonane z zimnej pianki, pod którą znajduje się warstwa wiskoelastyczna, idealnie dopasowują się on do sylwetki, nie powstają wgłębienia, są bardzo elastyczne. Nie za miękkie, nie za twarde. Było to dla mnie bardzo ważne, żeby dzieci czuły się miło i komfortowo, ale jednocześnie ich kręgosłupy były dobrze przytrzymane.

TEMPERATURA
Moje dzieci lubią przykryć się kołdrą pod samą szyję, sprawia to, że często się pocą i odczuwają dyskomfort. Materace Emma utrzymują optymalną temperaturę dla ciała, nie nagrzewają się i zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, co jest dla nas bardzo ważne. Widzę, że daje to naszym chłopcom większą wygodę w nocy i mogą spokojnie zakrywać nosy pierzynami.

MIEJSCE DLA PROSZONEGO GOŚCIA;)
Nasze dzieci mają bardzo nieładne przyzwyczajenia (nie krzyczcie;)). Uwielbiają jak starzy kładą się przy nich przed snem i usypiają, miziają, śpiewają…Nigdy nie zdobyliśmy się na odwagę, żeby wyjść i zamknąć za sobą drzwi. O ile ja nie wpadam momentalnie w odmęty marzeń sennych, o tyle tatuś zazwyczaj przycina komara u boku któregoś syna. Na poprzednim materacu rozgrywał się dramat. Tata budził się wygięty wpół, z bólem wszystkich gnatów. Jakże nasze nowe materace poprawiły jego drzemeczki wieczorne. Teraz to z chęcią spałby tam do rana, tak mu wygodnie;)

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

4 myśli na temat “Sztuka wyboru materaca dziecięcego

  1. hehehe, a ja wczoraj właśnie pisałam z przedstawicielem Emmy :). Mam kilka pytań i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, ponieważ sama staję przed wyborem materaca.
    Po pierwsze – czy jest to artykuł sponsorowany? W otchłani internetu wczoraj wieczorem znalazłam zapytanie „Czy Emma ma coś wspólnego z Benet?”. Otóż okazało się że nic. Emma to niemiecka firma, Benet 100% polska. Odpowiedź Beneta była taka, że oni piszą co jest w składzie poszczególnych warswt, jakich materiałów uzyli. Emma nie podaje w zasadzie nic, oprócz grubości. Co skłoniło Panią do zakupu Emmy? Jaki jest kontakt ze sprzedającym? Sama nie wiem, waham się od wczoraj (wczoraj zaczęłam szukać materaca w ogóle po raz pierwszy w życiu), który wybrać. Jakoś tak podświadomie ciągnie mnie do Emmy (może w psychice siedzi hasło ” niemiecka jakość”?)… Mimo iż Emma jest 200zł droższa i nie ma stotnych informacji o metodzie produkcji i użytych surowcach. Będę Pani bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Ja zupełnie na materacach się nie znam. Opinii na temat Emmy jest dosłownie kilka, bo firma dopiero co weszła na rynek RP. Benet jest już jakiś czas (widziałam kilkaset opinii). Nie wiem, po prostu nie wiem. Przy czym obydwa materace kosztują niemało, bo 2 tysiące (no, Benet 200 mniej). Z góry pozdrawiam serdecznie i dziękuję za Pani opinie

    1. Hej, niestety nie znam materacy Benet. Jedyne, co mogę powiedzieć to kilka słów na temat Emmy. Jestem oczarowana tym materacem! Jest strasznie wygodny! Na maksa przyjemnie się śpi. Gruby, porządny materac. Całą resztę możesz przeczytać w poście, ale ja jestem bardzo zadowolona!

  2. ehhh, przykro mi że Pani nie odpisała ani nie opublikowała mojego zapytania :(. Zależało mi na Pani opinii. No nic. Pozdrawiam i przestaję oglądać na insta.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.